SESJE NOWORODKOWE

Pojawienie się noworodka na świecie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu świeżo upieczonych rodziców. Niemowlę rośnie bardzo szybko, więc sesja noworodkowa to niepowtarzalna okazja na uwiecznienie pierwszych chwil życia Waszego dziecka. Zdjęcia te będą dla Was wyjątkową pamiątką na lata.

Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej jest przedział pomiędzy 5 a 14 dniem życia Maluszka. W tym okresie noworodki przesypiają większą część doby i w sposób naturalny przybierają pozycję z życia w łonie mamy.

Termin na sesję noworodkową najlepiej zarezerwować w czasie ciąży. Dzięki temu możecie mieć pewność, że zdążymy zrobić sesję w 2 pierwszych tygodniach po narodzinach. Wstępnie wpisuję termin po przybliżonej dacie porodu, a po narodzinach i wyjściu ze szpitala ustalamy konkretną datę spotkania.

Sesja noworodkowa zazwyczaj trwa od 1,5 do 3 godzin. Długość sesji zależy od małego modela i jego potrzeb – mamy czas na karmienie, usypianie, przewijanie i tulenie pomiędzy zdjęciami. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze i bez pośpiechu – dlatego najlepiej nie planować ważnych spraw w tym dniu.

Dziecko należy spakować tak jak na każde wyjście. Proszę o zabranie kocyka, kilka pieluszek tetrowych i smoczka. Wszystkie dodatki i ubranka do zdjęć są zapewnione przeze mnie. Na sesji wykonuję również ujęcia rodzinne. Rodziców proszę o przygotowanie dla siebie ubrań w jednolitych kolorach, bez nadruków. Najlepiej wyglądają kolory neutralne typu biel, czerń lub beż. Często zdarzają się awarie fizjologiczne podczas gdy maluszek jest w objęciach rodziców, dlatego proszę wziąć dla siebie ubranie na zmianę.

Sesje wykonuję w studiu w Chorzowie. Pomieszczenie jest dodatkowo ogrzewane podczas sesji noworodkowej. Jest tutaj miejsce na karmienie i przewijanie. Podczas sesji w pobliżu znajduje się Szumiący Miś – który przypomina dziecku dźwięki znane z życia płodowego i pomaga zasnąć.

Sesje dziecięce & rodzinne

Zdjęcia rodzinne i dziecięce są bez wątpienia wspaniałą pamiątką. Wraz z upływem lat zyskują na wartości. Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego warto uwieczniać na fotografiach momenty z czasu dorastania i zdecydować się na profesjonalną sesję zdjęciową. Na sesję zapraszam dzieci, rodziców z dziećmi oraz dziadków z wnukami.

Najlepiej wykonać ją kiedy dziecko pewnie leży na brzuszku i podnosi główkę czyli w okolicy 3 miesiąca, oraz gdy dziecko samodzielnie już siedzi – najczęściej po 7 miesiącu. Podczas sesji możemy wykonać także ujęcia rodzinne.

Urodziny dziecka to doskonała okazja do tego, aby wykonać pamiątkową sesję zdjęciową. Z okazji ukończenia roczku polecam sesje typu smash cake – czyli z tortem. Reakcje rocznego dziecka na tort są różne, warto więc je uwiecznić na fotografiach. Dziecko podczas sesji może się ubrudzić tortem, co zazwyczaj sprawia mu wiele radości.

Sesja może odbyć się w plenerze lub w studiu. Rodzicom starszych dzieci polecam szczególnie sesję plenerową, gdzie jest dużo przestrzeni i dzieci czują się swobodnie. Jest to świetna okazja do wspólnej rodzinnej zabawy, a przede wszystkim cenna pamiątka.

Sesje ciążowe

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Zapraszam do upamiętnienia tego pięknego okresu, jakim jest oczekiwanie na dziecko. Sesję ciążową najlepiej wykonać w okolicy 7-8 miesiąca, wtedy zazwyczaj brzuszek jest już wystarczająco widoczny, ale wszystko zależy od przyszłej mamy, dlatego sesja może odbyć się w dowolnym momencie ciąży, bo u wielu kobiet brzuszek uwydatnia się wcześniej. Jednak nie warto czekać do ostatniej chwili i umawiać się na sesję pod koniec ciąży, ponieważ kobieta może nie czuć się już komfortowo, oraz może się okazać, że maluszek postanowi przyjść na świat nieco wcześniej.

Posiadam suknie, body i inne ubrania do sesji ciążowej – na pewno każda przyszła Mama znajdzie coś dla siebie.

Sesję ciążową można możemy wykonać w studiu, lub w plenerze – w okresie letnim.