SESJE NOWORODKOWE

Pojawienie się noworodka na świecie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu świeżo upieczonych rodziców. Niemowlę rośnie bardzo szybko, więc sesja noworodkowa to niepowtarzalna okazja na uwiecznienie pierwszych chwil życia Waszego dziecka. Zdjęcia te będą dla Was wyjątkową pamiątką na lata.

Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej jest przedział pomiędzy 5 a 14 dniem życia Maluszka. W tym okresie noworodki przesypiają większą część doby i w sposób naturalny przybierają pozycję z życia w łonie mamy.

Termin na sesję noworodkową najlepiej zarezerwować w czasie ciąży. Dzięki temu możecie mieć pewność, że zdążymy zrobić sesję w 2 pierwszych tygodniach po narodzinach. Wstępnie wpisuję termin po przybliżonej dacie porodu, a po narodzinach i wyjściu ze szpitala ustalamy konkretną datę spotkania.

Sesja noworodkowa zazwyczaj trwa od 1,5 do 3 godzin. Długość sesji zależy od małego modela i jego potrzeb – mamy czas na karmienie, usypianie, przewijanie i tulenie pomiędzy zdjęciami. Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze i bez pośpiechu – dlatego najlepiej nie planować ważnych spraw w tym dniu.

Dziecko należy spakować tak jak na każde wyjście. Proszę o zabranie kocyka, kilka pieluszek tetrowych i smoczka. Wszystkie dodatki i ubranka do zdjęć są zapewnione przeze mnie. Na sesji wykonuję również ujęcia rodzinne. Rodziców proszę o przygotowanie dla siebie ubrań w jednolitych kolorach, bez nadruków. Najlepiej wyglądają kolory neutralne typu biel, czerń lub beż. Często zdarzają się awarie fizjologiczne podczas gdy maluszek jest w objęciach rodziców, dlatego proszę wziąć dla siebie ubranie na zmianę.

Sesje wykonuję w studiu w Chorzowie. Pomieszczenie jest dodatkowo ogrzewane podczas sesji noworodkowej. Jest tutaj miejsce na karmienie i przewijanie. Podczas sesji w pobliżu znajduje się Szumiący Miś – który przypomina dziecku dźwięki znane z życia płodowego i pomaga zasnąć.